Obrazy zwierząt drukowane na płótnie – najpopularniejsze motywy

Pierre Auguste Renoir Julie Manet
Słynne obrazy przedstawiające zwierzęta
17 sierpnia, 2021
obraz szklany kot
Obrazy szklane z kotami – gdzie powiesić?
24 sierpnia, 2021

Obrazy zwierząt drukowane na płótnie – najpopularniejsze motywy

koń na obrazie na płótnie

Natura od zawsze inspirowała artystów. Zresztą nie tylko ich, bo świat zwierząt i jego piękno uwiecznione na płótnie od zawsze było gratką dla wielu kolekcjonerów. Inne stworzenia zasiedlające naszą planetę zachwycają swoją tajemniczością. Pobudzają swoja zatrzymaną na grafice aktywnością, a także motywują do zatrzymania się na chwilę wśród zgiełku codziennych spraw. Obrazy zwierząt drukowane na płótnie to doskonały pomysł na dotknięcie natury jeszcze bliżej i jeszcze częściej. A to wszystko na wyciągnięcie naszej ręki.

Które zwierzęta inspirują artystów?

Nie ma tu oczywiście jednoznacznej odpowiedzi. Artyści na swój cel wybierali zarówno zwierzynę leśną, ale i naszych towarzyszy dnia codziennego, czyli psy i koty. Tworzone przez nich obrazy na płótnie najczęściej przedstawiają jeszcze bardziej ukryte piękno natury, które dostrzegł twórca. Nierzadko to właśnie w tej formie możemy spojrzeć szerzej. Dzięki grafikom możemy wyczytać znacznie więcej, niż w rzeczywistości, kiedy w ułamku sekundy, spotykamy się z prawdziwymi mieszkańcami lasu. Często ze spojrzenia czy postawy zwierząt możemy wysnuć jeszcze więcej. Wystarczy tylko zatrzymać się na moment i podziwiać. Bo bogata fauna inspiruje niejednego odbiorcę.

Będąc w lesie stosunkowo rzadko mamy szansę na spotkanie oko w oko z sarną czy łosiem. Przez dosłownie chwilę często nie mamy możliwości nawet zrobienia zdjęcia w dobrej jakości, pomijając już fakt zastanowienia się, co tak naprawdę było dane nam zobaczyć. Po to właśnie powstają obrazy ze zwierzętami. Te oczywiście często są interpretacją artysty, natomiast dzięki nim możemy zatrzymać się na chwilę i pokontemplować.

źródło: tulup.pl

Bracia mniejsi na wyciągnięcie Twojej ręki

Nowopowstałe grafiki to nie tylko obrazy z jeleniem czy inną zwierzyną leśną. Te oczywiście potrafią oczarować swoją postawą i unikalnością. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że tak naprawdę cały świat zwierząt jest satysfakcjonujący. Wielu odbiorców sztuki z pewnością się z tym zgodzi. Właściwie każdego dnia obcujemy z mniej lub bardziej popularną formą fauny. Pod nasz dach na przestrzeni wielu setek lat trafiały przeróżne zwierzęta domowe. Te również zaczęły inspirować artystów. Dlatego niejednokrotnie możemy spotkać się z grafikami przedstawiającymi naszych codziennych towarzyszy. Dlatego też obrazy z kotami coraz częściej zdobią nasze salony, a podobizny naszych psich pupili tak chętnie goszczą na naszych ścianach. Te zwierzęta również są dla nas czymś niezwykłym i nie do końca zbadanym.

źródło: wallmuralia.pl

Na co się zdecydować?

Jeśli jest się miłośnikiem zwierząt nie ma się łatwego wyboru. Szeroki wybór asortymentu pozwala na swobodne przebieranie ofert. Do wyboru są obrazy z końmi, ale i zwierzętami typowo afrykańskimi, takimi jak lew czy tygrys. Wybór zawsze będzie kwestią indywidualną. Niemniej obraz na płótnie z dowolnym zwierzęciem będzie doskonałym wypełnieniem wnętrza. Będzie można go podziwiać zarówno o poranku, jak i przy kubku gorącej, wieczornej herbaty. Może być tematem rozmów, inspiracją do zatrzymania się, podziwiania. Z pewnością warto mieć takie dzieło sztuki w swojej kolekcji.

Komentarze są wyłączone.