Blog

Obrazy szklane z kotami – gdzie powiesić?

obraz szklany kot

Aranżowanie oraz dekorowanie różnorodnych przestrzeni w naszych domach bądź mieszkaniach stanowi dla niejednego z nas prawdziwe wyzwanie. Choć nie każdy ma zmysł dekoratora i zna się na tym, co i gdzie będzie idealnie pasowało, to dzięki niektórym uniwersalnym dodatkowym czy akcesoriom można sobie to zadanie zdecydowanie ułatwić i uprzyjemnić. Jednymi z tego rodzaju gadżetów do dekoracji wnętrz, które stały się w ostatnim czasie wyjątkowo popularne, są obrazy szklane z motywami zwierzęcymi, w tym w głównej mierze z kotami, bo to one właśnie podbiły serca wielu domatorów i nie tylko. Warto więc pokusić się o umieszczenie tego typu obrazu w naszym lokum, jednak pytanie, gdzie dokładnie go powiesić. Sprawdźmy zatem, w jakich pomieszczeniach obraz szklany z nadrukiem kotów sprawdzi się, jak żadna inna dekoracja.

Po pierwsze, elegancka i niebanalna dekoracja salonu

W pierwszej kolejności należy zwrócić szczególną uwagę na salon. Obraz z kotami do salonu to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie elegancję i niebanalność w tym zwykle największym pomieszczeniu w danym domu lub mieszkaniu. Tego rodzaju obraz lub kilka dopasowanych do siebie obrazów zdecydowanie wzmocni wizerunek salonu, nadając mu niepowtarzalnego klimatu z nutą tajemniczości, klasy i wyważenia. To w połączeniu z przytulną aurą tego pomieszczenia stworzy wybitną całość, gdzie kluczem będzie dobre samopoczucie wszystkich lokatorów, jak i ich gości.

Obraz z kotem - Jean Bernard
Lying cat for a dish (1812) by Jean Bernard (1775-1883).

Po drugie, ciekawe urozmaicenie ścian pokoju dziecięcego

W drugiej kolejności na pewno należy przyjrzeć się też ścianom pokoju dziecięcego. Tutaj również bardzo dobrze sprawdzą się szklane obrazy ze zwierzętami, o których mowa. Dlaczego? Otóż, obraz z kotem dla dziecka to z jednej strony ciekawe urozmaicenie jego indywidualnej, bezpiecznej przestrzeni, a z drugiej strony nadanie temu dziecięcemu pomieszczeniu przyjaznej, życzliwej atmosfery. Zwierzęta w ogóle kojarzą się większości osobom bardzo pozytywnie, z prawdziwymi przyjaciółmi człowieka. W związku z tym obecność kota na ścianie pokoju dla dziecka definitywnie też będzie miała pozytywny wydźwięk. 

Po trzecie, interesujące motywy do sypialni

Na koniec nie wolno pominąć także kwestii sypialni. Tutaj szklany obraz z kotem będzie również idealnie spełniał swoje funkcje, choć zupełnie odmienne od tych wspomnianych w dwóch wcześniejszych punktach. Interesujące motywy takich obrazów do sypialni wyróżniają się przede wszystkim tajemniczością. Dekoracje te mają za zadanie nie tylko urozmaicić wnętrze i nadać mu unikalnego charakteru, ale też umożliwić prawdziwy relaks, o który w głównej mierze przecież chodzi właśnie w sypialni.

Jak więc widać, szklane obrazy z motywem zwierzęcym, w tym głównie z kotami, to fantastyczna alternatywa dla innych typów dekoracji, którymi ozdabia się ściany wnętrz. Wspaniale nadadzą się one do salonu, nadając mu elegancki i niebanalności. Jednocześnie dobrze dopasują się do pokoju dla dziecka, jak również do sypialni, czyniąc każde z tych pomieszczeń jeszcze odrobinę bardziej wyjątkowym.

Możesz być zainteresowany także...