Blog

Naklejki zwierzątek dla dzieci – przykłady dekoracji ścian

naklejki z leśnymi zwierzętami

Naklejki na ścianę to idealny sposób na dekorowanie pokoju dziecięcego. Upodobania małego człowieka są bowiem bardzo zmienne, a łatwość aplikowania oraz bezinwazyjnego usuwania tego typu ozdób ze ścian, pozwala dostosowywać wystrój pomieszczenia do wieku i zainteresowań maluszka. Jakie naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego wybrać? Największą popularnością cieszy się przede wszystkim motyw przyjaznych, uroczych zwierząt leśnych, które tworzą w pokoju dziecka niezwykły klimat. Jak wykorzystać naklejki ze zwierzątkami?

Dlaczego naklejki to doskonała dekoracja pokoju dziecka?

Dzieci, podobnie jak dorośli, lubią przebywać w atrakcyjnych dla nich wnętrzach. W przeciwieństwie do rodziców, maluchy nie doceniają jednak klasycznego piękna drewna czy luksusu marmurów. Najlepiej czują się w pomieszczeniach kolorowych, przytulnych, w otoczeniu przyjaznych postaci. Właśnie dlatego naklejki zwierząt to świetny sposób na zamianę zwykłego pokoju w krainę wspierającą prawidłowy rozwój dziecka. Produkty tego typu są łatwe w montażu i nie wymagają żadnych dodatkowych akcesoriów czy czasochłonnych przygotowań. Z kolei w przypadku konieczności ich usunięcia, nie pozostawiają na ścianie śladów. Różnorodność naklejek sprawia, że można popuścić wodze fantazji i stworzyć coś zupełnie niepowtarzalnego. Pod tym względem naklejki są nawet lepszym rozwiązaniem niż tapeta ścienna – wzór, jaki pojawi się na ścianie zależy wyłącznie od dziecka i rodzica.

źródło: walmart.ca

Naklejki ze zwierzątkami leśnymi jako idealny kompromis pomiędzy stylową aranżacją a abstrakcyjnym wykończeniem pokoju

Współczesne mieszkania urządzane są z reguły zgodnie z najnowszymi trendami – jednocześnie modnymi i ponadczasowymi. Niewątpliwie wiodącym stylem aranżacyjnym wnętrz jest ten inspirowany skandynawskim budownictwem. Dominuje minimalizm, prostota, naturalne materiały i zdecydowany umiar w stosowaniu ozdób. Jak powinna wyglądać więc dekoracja pokoju dziecka w nowoczesnym stylu? Świetnie sprawdzają się w tej roli naklejki ze zwierzątkami leśnymi, które są dla malucha przyjaznymi postaciami, a jednocześnie idealnie wpisują się w charakter skandynawskich aranżacji. Motyw sarenki, liska, niedźwiedzia czy jeżyka prezentowany jest z reguły w sposób rysunkowy, subtelny, bez mocnych kontrastów. Delikatne pastelowe barwy i łagodna linia rysunków ściennych dobrze zgrywają się z naturalnymi barwami ścian, mebli i dodatków, wybieranych do nowoczesnych wnętrz. 

źródło: aliexpress.com

Jak udekorować ścianę naklejkami?

Decydując się na udekorowanie ścian w pokoju dziecka naklejkami, warto ograniczyć się do jednej, maksymalnie dwóch płaszczyzn, aby zachować aranżacyjną równowagę. Dekoracja może wyznaczać strefy w pomieszczeniu, na przykład strefę zabawy lub strefę wypoczynku. Łagodny charakter motywu zwierzęcego dobrze sprawdzi się w każdej z tych części pokoju. Naklejki nad łóżeczko powinny prezentować zwierzątka w statycznych pozach – leżące sarenki, śpiące na drzewach sowy czy wylegujące się w słońcu liski. Z kolei w strefie dziecięcej aktywności można przykleić na ścianę bardziej dynamiczne obrazy, charakteryzujące się również żywszą kolorystyką. Dobrym rozwiązaniem będzie także stworzenie ciekawego tła dla zwierzęcych postaci. Może to być las lub łąka, lecz nie tylko – bardzo efektownie zaprezentują się na przykład kolorowe balony. 

Możesz być zainteresowany także...