Blog

Jak zaplanować galerię plakatów ze zwierzętami?

plakat ze zwierzętami park narodowy

Motywy botaniczne i zoologiczne to bardzo modny trend w dekoracji wnętrz. Mogą być zarówno wyrazem indywidualnej pasji, jak i elementem ocieplającym wnętrze. Naturalistyczne, w formie zdjęć lub graficzne, niczym z atlasu z dawnych lat będą stanowiły stylowy dodatek w naszym mieszkaniu. Czasami w klasycznie urządzonej przestrzeni poszukujemy czegoś, co nada jej wyjątkowego charakteru i wyróżni spośród setek podobnych aranżacji. Motywy zwierzęce mogą być świetnym pomysłem.

Egzotyczne safari czy swojskie futrzaki?

Jak wprowadzić zwierzęce motywy do naszego wnętrza? Jednym ze sposobów będzie wybór printów nawiązujących do zwierzęcej sierści, futra lub piór. Możemy zdecydować się na ozdobną tapetę, którą pokryjemy jedną ze ścian. Możemy zaaranżować ją na większej powierzchni lub wkomponować jedynie pasek jako mocny akcent przyciągający wzrok. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi w neutralnym kolorystycznie wnętrzu nadając mu charakteru. Jeśli taki ozdobny element jest dla nas zbyt mocne możemy zdecydować się na łagodniejszy krok i rozważyć zwierzęce motywy w dodatkach i na tkaninach. Poduszki w lamparcie cętki, narzuta w barwne ptasie pióra. Takie dodatki mają dużo bardziej neutralny wydźwięk, a nadal będą świetnym sposobem na urozmaicenie wnętrza. Zwierzęce dekoracje sprawiają, że wnętrze tętni życiem i napawa optymizmem. 

Równe ciekawym rozwiązaniem będzie galeria plakatów powieszona na ścianie. Taka ozdoba kojarzona wcześniej z wystrojem pokoju młodzieżowego przeszła stylistyczną ewolucję. Nie są to już wydarte z gazet obrazki, które często nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Zamówione profesjonalne plakaty to wysokiej jakości grafiki lub zdjęcia. Można dostać je w rozmaitych rozmiarach, przez co mogą występować solo jako duża dekoracja lub kolaż stworzony z kilku mniejszych grafik. Warto zdecydować się na druk, który oddaje szczegóły przedstawianej kompozycji i jest estetycznym uzupełnieniem wnętrza. 

Zwierzęca galeria ścienna

Jak zatem wyeksponować zwierzęce motywy w postaci plakatów na ścianie? Warto wybrać jeden motyw przewodni, tak aby nasza kompozycja była spójna i utrzymana w jednej stylistyce. Pierwsze skrzypce może grać zarówno określony gatunek zwierząt, styl plakatów lub wybrana tonacja kolorystyczna. Można zdecydować się zarówno na plakaty w ramce, które oprawione w jeden typ będą pięknie z sobą korespondowały, jak i neutralnie oprawić je w antyramy. Dobrze sprawdzi się wybór różnych rozmiarów druku, wtedy sam układ kompozycji będzie przełamywał monotonię wnętrza. Plakaty ze zwierzętami można umieścić zarówno w salonie jako centralną dekorację w przestrzeni, jak i zawiesić je w przedpokoju lub nad schodami prowadzącymi na wyższe kondygnacje. Dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się zarówno na mocne, nasycone kolory plakatów, jak i zupełnie neutralne, rozbielone barwy. Mnogość opcji sprawia, że galeria plakatów może znaleźć swoje miejsce we wnętrzach o rozmaitym charakterze. Odpowiedni i przemyślany dobór tego rodzaju zwierzęcej dekoracji jest świetnym i stylowym rozwiązaniem.

źródło: vintageposteria.pl

Możesz być zainteresowany także...