Blog

Figurki i rzeźby zwierząt w wystroju wnętrz

figurka słonika na komodzie

Nie wiesz jak urozmaicić swoje mieszkanie? Szukasz niebanalnych dodatków do umieszczenia na półkach lub w innych miejscach, które sprawią, że Twój dom lub mieszkanie nabiorą całkiem nowego charakteru? Dobrym sposobem na prawdziwe ożywienie wybranych wnętrz jest wybranie dekoracji takich jak klimatyczne figurki zwierząt. W zależności od wybranego przez Ciebie modelu możesz uzyskać naprawdę ciekawe efekty aranżacyjne. Jak odpowiednio dobrać dekoracje z motywami zwierzęcymi do wybranego wnętrza?

Dekoracje zwierzęce obecne w najmodniejszych aranżacjach wnętrz

Motywy zwierzęce w dekoracjach wiodą prawdziwy prym wśród wszelkich nowości i trendów związanych z wyposażeniem i aranżacją wnętrz. Odpowiednio dopasowane figury zwierząt pozwolą uzyskać naprawdę niebanalne ozdoby do Twojego wnętrza. Dobrze zaprojektowany Living nie może obejść się bez ciekawych elementów nawiązujących do naprawdę dzikiej natury. To prosty sposób, aby dane wnętrze nabrało prawdziwego pazura i egzotyki. Dzięki temu całość z pewnością przykuje uwagę wszystkich domowników i gości.

Egzotyczne motywy zwierząt w Twoim wnętrzu

Jeśli zależy Ci na egzotycznych klimatach, wybierz rzeźby zwierząt w postaci kolorowych papug i innych tropikalnych ptaków. Im bardziej barwne i ciekawe, tym lepiej. W takiej postaci Twój pokój z pewnością nabierze nowych nasyconych barw. Wybierając różne postaci figurek w odmiennych stylach, z pewnością pięknie udekorujesz każde miejsce. Dlatego też podczas aranżacji wnętrz tak niebanalnymi dodatkami postawić zarówno na coś charakterystycznego pod względem formy i koloru, jak również bardziej stonowane wizerunki zwierząt.

Realistyczne rzeźby zwierząt 

Dużą popularnością cieszą się te rzeźby zwierząt, które najbardziej realistycznie odwzorowują wszelkie detale oraz wygląd ich prawdziwych odpowiedników. To jednocześnie również sprawia, że pozwalają one nadać naprawdę ciekawego wyglądu do danego wnętrza. Postacie lwów, koni i innych majestatycznych zwierząt pięknie ozdobią Twój pokój. Dużą popularnością w dalszym ciągu cieszą się także dodatki w stylu marino. Figurki morskie zwierzęta warto połączyć z ciekawymi elementami takimi jak muszelki czy kolorowe koralowce. Całość z pewnością będzie się wspaniale prezentować.

Dekoracje z postaciami ulubionych zwierząt domowych

Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt domowych, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać ciekawe figurki psów i kotów. To wiele różnych modeli ze względu na odmienny wygląd ich przedstawicieli. Dodatkowo jeśli jesteś posiadaczem osobnika konkretnej rasy, warto sprawić sobie podobną dekorację w domu. Modele te ciekawie wyglądają w połączeniu z odpowiednimi szlachetnymi barwami, takimi jak złoto, srebro czy też biel i czerń.

Czy warto wybrać tak charakterystyczne dodatki do swoich wnętrz?

W poszukiwaniu ciekawych inspiracji do udekorowania wnętrz warto zwrócić uwagę na niebanalne motywy zwierzęce w wielu różnych wzorach, kolorach i materiałach. W zależności od oczekiwań i upodobań dobrze sprawdzą się zarówno te akcesoria wykonane z drewna, jak również szkła czy odpowiednich tworzyw sztucznych. To dobry sposób na odświeżenie aktualnego wystroju wnętrz i nadanie im ciekawego charakteru. Tego typu ozdoby sprawdzą się również w klasycznych i eleganckich aranżacjach. 

Możesz być zainteresowany także...